• Sıvı Menengiç Kahvesi
  • Sıvı Menengiç Kahvesi
  • Sıvı Menengiç Kahvesi
  • Sıvı Menengiç Kahvesi
Sıvı Menengiç Kahvesi
Ürün Kodu : SIVI-MENENGİÇ-KAHVESİ-208       Yorumlar (0)      Yorum Ekle

Menengiç Kahvesi  gerek tadı gerek yapılışı ile Türk kahvesinden ayrılan Menengiç kahvesi sağlığa faydalı içeceklerden bir tanesidir.

ürettiğimiz Menengiç kahvesinin sıvı formları bulunmakta ve farklı gramaj seçenekleri üzerinden sizlere teslim edilmektedir. Menengiç kahvesinin bilinen faydalarının yanı sıra bilinmeyen pek çok özelliğinin de varlığı söz konusudur. Bu kahve türü klasik Türk kahvesi tadından daha yumuşak bir içime sahip olup, damak zevkine göre yoğunlaştırılabilir.

Menengiç Kahvesi Nedir?

Adını temel bitkisinden alan Menengiç kahvesi sakız ağaçgil familyasından gelen Menengiç ağacından üretilir. Türkiye'de İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde yetişmekte olan bu ağaç, bir tür fıstık ağacı olarak bilinir. Kırmızı renkte çiçeklenen ve olgunlaştıkça rengi mavi ve mor arası bir renge dönen Menengiç, olgunlaştıktan sonra toplanarak kurutulur ve kahvesi elde edilir. Kavrularak kahve kıvamına getirilen bu bitki daha sonrasında çekilerek Türk kahvesinin toz halini alır. Menengiç Kahvesinin Faydaları Doğal bir bitki türünden üretilmiş olan bu kahve türünün gün içerisinde en fazla 2 fincan kadar tüketildiği takdirde sağlığa bir çok faydası bulunur.

Menengiç kahvesi faydalarına bakıldığı zaman; nefes darlığı, solunum yolları, ses telleri, mide ve böbrekte biriken kumların atılması gibi bir çok alanda insan sağlığına faydalı olduğu görülebilir. Afrodizyak etkisi de bulunan Menengiç kahvesinin yapılışına bakıldığında ise genellikle sıcak kum ile beraber olmakta ancak bu imkanı olmayanlar için klasik ocak üzerinde de kaynatılabilmektedir. Menengiç Kahvesinin Besin Değerleri Menengiç bitkisinden üretilen ve temelinde bu bitkinin özü bulunan kahve içerisinde bir çok besin bulunur. Lif, protein, yağ, fosfor, demir, kalsiyum, potasyum, B1 vitamini, A vitamini, B2 vitamini, C vitamini, B6 vitamini ve E vitamini gibi bir çok besin değerini bünyesinde barındıran Menengiç kahvesi gün içerisinde tüketime uygundur. Firmamız bünyesinde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerden bir tanesi olarak Menengiç kahvesinin bir çok farklı gramajını bulabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan bu ürün tazeliğini koruyarak sizlere ulaştırılmakta ve ilk günkü gibi tüketim yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.